445 43 45 0212 Cephe Mühendislik Hattı
"KALİTE İNSANA SAYGIDIR"
Görüş ve düşüncelerinizi bize ulaştırabilirsiniz. info@falkoncephe.com
HABERLER
 
Bu Haberi Paylaş
 
Önceki Sayfa Kapaklı Cephe

Kapaklı cephe ve yarı kapaklı cephe materyali en sık kullanılan alüminyum cephe giydirme ve alüminyum cephe kaplama malzemelerinden birisidir.

 

Yarı kapaklı cephe giydirme sistemlerinde enine veya boyuna olacak şekilde proje göre uygulanırlar.

 

Kapaklı cephe sistemler alüminyum profil özellikleri itibariyle cephenin dışından görünmektedirler.

 

Kapaklı cephe giydirmeler ülkemizde uzun zamandır kullanılmakta ve yapı projelerinde sıkça rastlanmaktadır.

 

Kapaklı cephelerde standart veya özel açılarına göre estetik olarak birçok cephe modeli tasarlanabilir.

 

Klasik kapaklı cephe sistemi olarak da anılan bu sistemin karakteristik özelliği cephe dışından alüminyum profillerin görünmesidir. 50 mm genişliğinde görünen bu kapaklar pek çok farklı geometrik keside sahiptirler. Kapak alternatifi çok olan bu sistemin uygulanması; ayarı bitmiş olan alüminyum alt konstrüksiyon üzerine yerleştirilen camın evvela baskı profilinin uygun yuvalara vidalanması ile sıkıştırılıp sızdırmazlığın sağlanmasını müteakip istenilen kesitteki kapak profilinin yuvasına oturtularak montaj işleminin tamamlanması şeklindedir. Kapaklı cephede mekanik olarak bağlanan profillerin cam ilişkisindeki ısı, ses ve su izolasyonu EPDM fitiller ile sağlanmaktadır.


Bu sistemde kanat açma ihtiyacı; kanat adaptör profili adı verdiğimiz profillerle karşılanmaktadır. Bu profillere strüktürel silikon ile yapıştırılan camlar ile istenilen yerde kanat açabilmek mümkün olmaktadır. Genelde ters vasistas olarak tercih edilen kanatlar müşteri isteklerine göre gerekli detay değişiklikleri yapılarak düzenlenebilmektedir. İstenildiği takdirde zaman içinde mimari veya çevresel sebeplerden oluşabilecek ihtiyaç ışığında kapaklı cephe sistemini yarı kapaklı cephe sistemine dönüştürmek mümkündür

Kapak cephelerin silikon cephelere göre en büyük farkı cam panellerin baskı profilleriyle sabitlenmesidir.

$nbsp;